Kursy zarządzania produktami online, aby rozpocząć karierę

Opublikowany: 2022-08-09

Wzajemne powiązania współczesnego świata oferują ludziom wiele możliwości. Dostępność jest jednym z nich. Łatwiej jest nawiązać kontakty z ludźmi, zdobyć wiedzę w wymaganej dziedzinie i uzyskać dostęp do globalnego rynku. W rezultacie powstało wiele nowych firm. Tym samym wzrosła konkurencja dla obecnych graczy na rynku.

Firmy dbają o najdrobniejsze szczegóły, aby ich produkt wyróżniał się na tle konkurencji, aby być zwycięzcą w tym morderczym konkursie. Jednym z takich obszarów, który wymaga specjalistycznej uwagi, jest Zarządzanie Produktem. Duże firmy zatrudniają menedżerów produktów do pomocy w całym procesie zarządzania produktem.

Spis treści

Co to jest zarządzanie produktem?

Zarządzanie produktem to proces dbania o produkt przez cały cykl jego życia, aby był wyjątkowy i użyteczny. Produkt przechodzi wiele cykli, począwszy od jego konceptualizacji, aż do wprowadzenia na rynek. Zespół zarządzający produktem ściśle monitoruje docelowych klientów i powiązane rynki, aby zaprojektować produkt tak, aby zapewnić klientom maksymalną użyteczność.

Wykorzystują również najnowszą technologię do tworzenia wydajnych i przyjaznych dla użytkownika produktów. Według Martina Erikssona zarządzanie produktem leży na pograniczu technologii, biznesu i doświadczenia użytkownika.

Ucz się kursów zarządzania produktami online na najlepszych światowych uniwersytetach. Zdobywaj programy Masters, Executive PGP lub Advanced Certificate Programy, aby przyspieszyć swoją karierę.

Jak zostać Product Managerem?

Ze względu na doskonałe wynagrodzenie pieniężne i bardziej stromą krzywą uczenia się w zarządzaniu produktem, wiele osób rozważa zrobienie kariery w tej dziedzinie. Oto podstawowe wymagania, aby zostać menedżerem produktu:

  1. Posiadanie tytułu licencjata jest obowiązkowe, aby zrobić karierę w zarządzaniu produktem. Nie jest konieczne posiadanie określonych stopni Zarządzania Produktem. Możesz uzyskać dyplom z zarządzania biznesem, informatyki lub dowolnej pokrewnej dziedziny, aby przejść do przodu w dziedzinie zarządzania produktami.
  2. Chociaż nie jest obowiązkowe posiadanie dyplomu MBA, aby wylądować na stanowiskach związanych z zarządzaniem projektami, niektóre wyższe stanowiska mają to jako wymóg. Posiadanie dyplomu MBA daje Ci przewagę nad innymi i pomaga w znalezieniu świetnej pracy.
  3. Posiadanie odpowiedniego doświadczenia zawodowego zawsze stanowi plus w aplikacji na stanowisko menedżera produktu. Powinieneś starać się zgromadzić jak najwięcej doświadczenia zawodowego. Sprawi, że będziesz dobrze zorientowany w naturze pracy i poprawisz CV.

Jakie są role i obowiązki kierownika produktu?

Istnieje wiele ról i obowiązków kierownika produktu. Niektóre z nich są wymienione poniżej-

1. Przeanalizuj najnowszy trend rynkowy

Jednym z ważnych zadań kierownika produktu jest śledzenie najnowszych trendów rynkowych i wprowadzanie wszelkich wymaganych zmian w produkcie na podstawie spostrzeżeń wynikających z trendów. Analizują dane najbliższych konkurentów i podejmują decyzje dotyczące swoich produktów, odpowiednio wyciągając od nich spostrzeżenia.

2. Przygotowanie mapy drogowej dla produktu

Zaangażowani są w cały proces zarządzania produktem, począwszy od planowania produktu, po wprowadzenie produktu na rynek i zbieranie informacji zwrotnej od klienta. Planowanie produktu rozpoczyna się od identyfikacji i pracy nad spostrzeżeniami wynikającymi z trendu rynkowego. Produkt jest następnie dostosowywany do wymagań klientów. Menedżerowie produktu nadzorują całą operację od początku do końca.

3. Śledzenie wydajności produktu

Zadania Product Managerów nie kończą się na wprowadzeniu produktu na rynek. Analizują wydajność po jej uruchomieniu i określają kluczowe punkty, nad którymi muszą popracować w przyszłości.

Nasze najlepsze programy zarządzania i artykuły

Program certyfikacji zarządzania produktami od Duke CE Przywództwo i zarządzanie w biznesie New-Age od Wharton Online Najważniejsze 4 funkcje wyjaśnione w procesie zarządzania
Przywództwo i zarządzanie w biznesie New Age od Wharton Program PG w zarządzaniu od IMT 5 kluczowych umiejętności wymaganych do udanej kariery menedżerskiej i jak je osiągnąć?
8 kluczowych umiejętności zarządzania biznesem, które powinien posiadać każdy menedżer Dlaczego warto rozważyć zarządzanie produktem jako opcję kariery? 7 najlepszych opcji kariery w zarządzaniu do wyboru [dla świeżo upieczonych i doświadczonych]

Jakie umiejętności potrzebujesz, aby zostać menedżerem produktu?

Praca kierownika produktu jest różnorodna, zajmuje się on wieloma aspektami biznesu. Istnieje wiele umiejętności technicznych i miękkich, które musi posiadać menedżer produktu. Niektóre z nich są-

1. Umiejętność rozwiązywania problemów

Jest to jedna z podstawowych umiejętności potrzebnych w branży zarządzania projektami. Menedżerowie produktu są zobowiązani do rozwiązywania problemów biznesowych dotyczących produktu, w który są zaangażowani. Muszą myśleć z punktu widzenia klienta o problemie, który produkt rozwiąże, przed sfinalizowaniem projektu produktu.

2. Umiejętności badawcze

Przeprowadzanie badań to podstawowy krok w planowaniu produktu. Umiejętność prowadzenia badań i uzyskiwania spostrzeżeń z badań, aby wykorzystać je do projektowania produktów i strategii na rynku fokusowym.

3. Umiejętności komunikacyjne

Menedżerowie produktu muszą regularnie komunikować się z interesariuszami poza kolegami z zespołu. Muszą również informować kierownictwo wyższego szczebla o kluczowych spostrzeżeniach wynikających z wydajności produktu na rynku. Dlatego umiejętności komunikacyjne są niezbędne dla menedżerów produktu. Dowiedz się więcej o umiejętnościach menedżera produktu.

Kursy zarządzania produktami online , które pomogą Ci zacząć

Internet sprawił, że nauka stała się dostępna i łatwa dla każdego. Jeśli jesteś zainteresowany karierą w zarządzaniu produktami, oto niektóre z bezpłatnych zasobów, których możesz użyć, aby rozpocząć swoją karierę:

1. Filmy z YouTube

Youtube to najczęstsze miejsce, w którym można się czegokolwiek nauczyć za darmo. Dostępnych jest mnóstwo świetnych kanałów, które dadzą Ci podstawowe pojęcie o dziedzinie zarządzania produktami. Kanały takie jak Great Learning i King Siddharth mają doskonałe i zrozumiałe filmy.

2. Podstawy zarządzania projektami

Kurs oferowany przez University of Maryland za pośrednictwem edX jest całkowicie bezpłatny. 4-tygodniowy kurs zapewnia obszerną wiedzę na ten temat.

3. Projekt produktu

To jest kurs oferowany przez Google na audacity. Czteromodułowy program, rozłożony na cztery miesiące, wyposaża ludzi w wiedzę niezbędną do rozpoczęcia pracy w obszarze Product Management.

4. Cyfrowe zarządzanie produktem

University of Virginia oferuje ten bezpłatny kurs za pośrednictwem Coursera. Ten 5-miesięczny program specjalizacyjny daje Ci szczegółową wiedzę w tej dziedzinie i dobrze przygotowuje Cię do rynku pracy.

5. Wprowadzenie do zarządzania oprogramowaniem

Jeśli jesteś zainteresowany karierą w Zarządzaniu Produktami, możesz zapoznać się z Programem Certyfikacji Zarządzania Produktami oferowanym przez Duke University we współpracy z upGrad. Zdobędziesz dogłębną wiedzę na temat zarządzania produktem, ucząc się od cenionych profesorów Duke University i innych ekspertów branżowych. Będzie to wzbogacające doświadczenie edukacyjne ze wspierającą grupą rówieśników z całego świata, sesje wątpliwości, banki pytań i wiele innych zasobów.

Wniosek

Zarządzanie produktami to ważny proces podejmowany przez firmy w celu zwiększenia zasięgu rynkowego i przychodów. Rosnąca świadomość skupienia się na najdrobniejszych szczegółach produktu prowadzi do zwiększenia możliwości pracy na arenie. Jest to stosunkowo nowsza dziedzina, ale oferuje wzbogacającą karierę zawodową. Dlatego jest preferowany przez wielu młodych ludzi. Jest to świetny wybór kariery, biorąc pod uwagę ekscytujący charakter pracy i szerszy zakres kariery, jaki zapewnia w przyszłości.

Jaka jest pensja Product Managera?

Menedżerowie produktu otrzymują sowite wynagrodzenie za swoją dynamiczną i strategiczną rolę w firmie. Średnia pensja kierownika produktu to około 15 INR LPA. Liczba ta może się różnić w zależności od doświadczenia zawodowego, firmy i miejsca pracy.

Jakie są średnie godziny pracy Product Managerów?

Menedżerowie produktów pracują około 50 godzin tygodniowo. Jednak liczba ta różni się w zależności od firmy.

Jaki jest zakres w zakresie zarządzania produktem?

Zarządzanie projektami oferuje szeroki zakres kariery. Możliwości wzrosną dopiero w nadchodzących latach, ponieważ wiele firm coraz częściej zatrudnia menedżerów produktów ze względu na ich wiedzę fachową.